Davetiye Seçimi

Davetiye Seçimi

2013 – Yılı Düğün Davetiyelerine bir göz atın

Davetiyenizi Seçerken ve Gönderirken Dikkat Etmeniz Gerekenler.

Düğün bilgilerinizi sevdiklerinize ileten davetiyelerinizin sorunsuz olması için bu 5 maddeye dikkat edin.

Düğün davetiyenizi seçerken rengine, yazılarına, kağıdına yani şekline ve şemaline bakarsınız değil mi? Elbette. Ama davetiyenizi seçerken dikkat etmeniz gereken çok önemli başka noktalar da mevcut. Teması, zarfı, zamanlaması derken ufak detayları gözden kaçırmanız keyfinizi de kaçırabilir. O yüzden bu 5’liye dikkat edin.

Düğününüzün Vitrini

Dolaşırken mağaza vitrinlerine baktığınızı düşünün. Orada sergilenen kıyafetler en güzel ürünlerden seçilir ve içeride ne tarz ürünlerle karşılaşacağınız hakkında size bir fikir verir. İşte düğün davetiyeniz de aslında aynı işlevi görür. Düğününüzün temasını yansıtmak ve düğünle ilgili bilgi vermek davetiyenin işidir. Bu yüzden doğru seçimi yaptığınıza emin olun.

Hata Payı Bırakın

Düğün davetiyelerinizin ve zarfların siparişini verirken; aklınıza sonradan gelen kişileri ve baskı hatalarını da hesaba katarak %10’luk bir artış olabileceğini unutmayın. Yani 300 kişilik davetiye bastırmayı düşünüyorsanız sayıyı 330 olarak vermelisiniz. Daha sonra çıkan sorunlarla uğraşmak veya unuttuğunuz kişilere mahcup olmak istemezsiniz değil mi?

Amman Dikkat!

Düğün ve nikah farklı yerlerde olacaksa ve konuklarınızdan bazıları sadece nikaha katılacaksa bu kişilerin davetiyelerinde düğün mekanının ve bilgilerinin olmamasına dikkat edin. Düğünde, aslında düğüne çağırmadığınız büyük bir güruhla karşılaşıp, n’apacağınızı şaşırmanızı istemeyiz.

Zamanlamada Gecikmeyin

Çiftlerin çoğu düğün davetiyelerini gönderme işini son haftalara bırakıyorlar. Siz bu hataya düşmeyin. Postadaki gecikmeler, şehir dışından gelecekler, LCV’lerin beklenmesi derken davetiyeleriniz yerine zamanında ulaşmayabilir.

Zarf Yazıları İçin

Düğün davetiyelerinizi göndereceğiniz zarfların üzerine yazacağınız isimleri tükenmez kalemle yazarsanız basit ve özensiz duracaktır. Onun yerine kırtasiyelerde kolayca bulabileceğiniz kalın uçlu kalemler veya kesik uçlu kaligrafi kalemlerinden kullanabilirsiniz. Veya daha güzeli, zarflarınızı ve davetiye metinlerinizi yazması için bir grafiker ile çalışmanız olacaktır.

2013 – Yılı Düğün Davetiyelerine bir göz atın