Damatlık Seçimi

Damatlık Seçimi

Damatlık Seçimi

Damatlık seçimi faslına geldiğinizde hazır bir damatlık mı alacağınıza yoksa, damatlığınızı özel olarak diktireceğinize karar vermeniz gerekir. Hazır bir damatlık seçiyorsanız, takım elbise ya da smokin, her koşulda ölçülerinizin en doğru şekilde alınıp damatlığınızın ölçülerinize uyarlanması gerekir. Damatlığınızı bir tasarımcı hazırlıyorsa zaten ölçüleriniz alınacak ve size özel bir tasarım hazırlanacaktır.

  • Damatlık modelinin gelinlikle bir bütünlük içinde olması, gelinliği gölgede bırakacak kadar ön planda olmaması ama damadın düğün konuklarından biri sanılmasına yol açacak kadar da sade olamaması gerekir.
  • En doğru damatlık için bir araya getirdiğimiz bu ipuçları müstakbel eşinizi size bir kez daha aşık edecek.
  • Ceketinizin size dar ya da büyük olmadığına emin olun ve hareket kabiliyetinizi sınırlayan bir ceket giymeyin. Provalar esnasında ceketin içinde kollarınızı yeterince rahat hareket ettirip ettiremediğiniz muhakkak kontrol edin.
  • Gömlek yakanız ne çok dar ne de çok geniş olmalı. İşte doğru ölçüyü anlamak için mükemmel bir yöntem: Yakanız kapalıyken bir parmağınızı boğazınızla yaka arasına sokabilmelisiniz ama daha fazlasını değil.
  • Paça boyunuz doğru ayarlanmalı. İdeal paça boyu, ayakkabıların üzerine hafifçe dökülür. ne çok kısa ne de çok uzundur. Doğru ayarlanmamış bir paça boyu tüm şıklığınızı mahvedebilir.
  • Bir yaz düğünü yapıyorsanız ve yelek kullanıyorsanız, yeleğinizi sırtlı seçin. Böylece sıcaklayıp ceketinizi çıkarmanız durumunda kötü bir görüntü ortaya çıkamamış olur.
  • Aksesuarlara gereken önemi verin. Ayakkabınız temiz ve cilalı olsun. Kravatınız, gömleğiniz, varsa çiçeğiniz yamuk olmasın. Şık bir çift kol düğmesi ve zevkli bir saat kullanın.

 

  • Dik durun! Ne kadar orgun olursanız olun kendinizi otele ya da eve atana dek dimdik durmalısınız.

 

  • Gülümseyin! Konuklara, gelininize, garsonlara… İşlerin ters gittiği anlarda bile gülümsemeniz etrafa güven verecek ve herkes her şeyin kontrol altında olduğunu düşünecektir.

2013- Yılı Damatlıklar

Katagori : Düğünlerimiz

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar *

Bu HTML etiketini ve özelliklerini kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*